Yoğurt Kürü ile Sağlıklı Zayıflama

Yoğurt kürü ile sağlıklı zayıflamak mümkün, yoğurt kürü zayıflatırmı, yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi
Yediğimden içtiğimden kesmeyeyim ama yine de kilo vereyim diyenler, sizleri buraya alalım. Yoğurt kürü ile normal yemek düzeninizi bozmadan günde 500 gr verebilirsiniz.

Bir süt ürünü olan yoğurt, içerdiği yüksek kalsiyum ve protein nedeniyle günlük beslenme düzeninde kesinlikle yer alması gereken bir besin. Sağlığa pek çok katkısı olan yoğurttan zayıflamak için de faydalanabilirsiniz. Hem kilo vermeyi hem de bölgesel incelmeyi sağlayan yoğurt kürünün yapılışı şöyle.

Yoğurt Kürü Malzemeleri

  • 1 kase yağsız yoğurt
  • 1 çay kaşığı zeytin yağı
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı tarçın

Yoğurt Kürü Nasıl Hazırlanır 

yoğurtkuru

Tüm malzemeyi bir kasenin içinde birleştirin ve günde 3 kere ana öğünlerden yarım saat önce tüketin.

Uygulaması bu kadar basit olan yoğurt kürünün faydası ise çok fazla. Yağsız yoğurdun göbek bölgesinde biriken yağların %81’ini tek başına erittiği ABD Tennesse Üniversitesinde yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Özellikle Uzak Doğu mutfağında sıkça kullanılan zencefil sindirim sistemini düzenler ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca vitamin ve mineraller açısından da oldukça zengindir. Zerdeçal, gaz ve idrar söktürdüğü gibi hazmı da kolaylaştırır. Tarçın, kan şekerini düzene sokarak zayıflamaya yardımcı olur. Yoğurt ve bu baharatların birleşimi ise son derece sağlıklı ve zayıflama sürecini hızlandıran bir besin olarak ortaya çıkıyor.

Yoğurt kürü zayıflatır mı ? – Yoğurt kürünün faydaları

Bu kür sayesinde tokluk hissiniz artacak ve yemek saatlerinde yemeğe saldırmayacaksınız. Unutmayın, beynin doyduğunu hissetmesi 20 dk sürüyor. Bu aslında oldukça uzun bir süre. 20 dk geçene kadar siz çoktan normalde yemeniz gerekenden fazlasını yemiş oluyorsunuz. Yemeklerden yarım saat önce tüketeceğiniz bu yoğurt ile karnınız fazla acıkmayacak ve daha az yemek yemiş olacaksınız. Ayrıca bu karışımı tüketerek kemik erimesi, kolesterol, kanser ve daha pek çok rahatsızlığa karşı önlem almış olacaksınız.

Bu kürü uygularken normal yeme düzeninize devam edebilirsiniz. Diyet yapmak gibi özel bir çaba sarf etmeniz gerekmez lakin kürün tok tutucu özelliğinden dolayı fazla acıkmayacaksınız. Kürü uyguladığınız süre boyunca bol bol su içmeye ve günlük hareketinizi arttırmaya çalışın. Spor yapmaya vaktiniz yoksa otobüsten bir durak önce inmek, asansör yerine merdiveni kullanmak, telefonla konuşurken dolanmak gibi günlük hareketinizi arttıracak şeyler yapabilirsiniz.

One thought on “Yoğurt Kürü ile Sağlıklı Zayıflama

  1. Denemeye başladım, tadı çok lezzetli. Yemeklerden yarım saat önce bir kaç kaşık yiyorum ve gerçekten iştahımı kapatıyor böylece yemeğe saldırmıyorum : )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>