16 yaş diyet listesi

16 Yaşındakiler için diyet

15-16 yaşlar kız ve erkek çocuklarında artık hormonların hızlıca geliştiği ve yiyeceklerle beslendiği bir dönemdir. Aslında bir geçiş dönemi diyebiliriz. Diyet kız çocukları tarafından daha fazla eğilimli bir durum olarak gözükmüştür her zaman. Ancak kilo takıntıları erkek çocuklarında da yetişkinlerde olduğu gözlemlenebilmektedir. 16 yaş diyeti diyetisyenler tarafından şu şekilde açıklanmaktadır. Bu yaşların özelliği daha hızlı kan akışı ve daha çok enerji ihtiyacı ve var olan enerjinin besinlerle birlikte daha hızlı olduğu bilinmektedir. Ancak bu durum özellikle kız çocuklarında biraz daha farklıdır.Diyet-Listesi

Kızlar için 16 yaş diyeti

Tatlıya eğilim ve hamurlu yağlı yiyeceklere eğilim özellikle kız çocuklarında belli bölgelerinde kilo fazlalıklarına ve vücudun bozulmasına neden olabilmektedir. Bu konuda aileler çocuklarının beslenmeleri konusunda onları eğitmeli ve beslenme alışkanlığı kazandırmalıdır. Kız çocuklarında özellikle basen göbek ve bacak bölgelerinde yağlanma ve daha sıklıkla bu bölgelerde bir kilo alımı gözlemlenmektedir.

Erkek çocuklar için 16 yaş diyeti

Erkek çocuklarında ise durum daha farklı olup sadece bacaklar ve göbek bölgesinde yağ birikimi gerçekleşir. Durum bu şekilde olduğunda bu yaşlarda kilo takıntısı yaşayan kız veya erkekler 16 yaş diyeti olarak internet üzerinden de araştırma yaparak bazen bilinçsiz kilo vermeye çalışabilmektedirler. Ancak en doğrusu özellikle bir diyetisyenin önerilerini dikkate alarak kilo vermeyi yavaş ama kalıcı bir hale getirmektir.

 16 Yaş Diyet yemekleri

16 yaş diyeti içinde karbonhidrat protein kalsiyum kaynaklı besinlerin olması gerekmektedir. Büyüme çağındaki bu yaşlardaki kişilerde doğru beslenmenin ardından kilo verimi gerçekleşmektedir. Kalıcı kilo kaybı için de uzmanlardan destek almak en sağlıklı olanıdır. 16 yaş diyeti kız ve erkek çocukların fazla kilo alımları var ise bu kiloyu dengelemek adına yapabilecekleri bir durumdur. Uzman görüşleri dikkate alınarak yapıldığında vücudun sağlığı açısından herhangi bir olumsuz durum oluşmayacaktır. Ve verilen kilolarda bu yaşlarda tekrardan geri kazanım sağlamıyor olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>